Літературознавство
У пропонованому посібнику формулюються основні теоретико-літературні поняття: мистецтво та його види, художній образ, деталь, зміст і форма твору, жанрова система, композиція, художня мова, віршування, літературний процес, авторський стиль, методи, напрями, поняття про художність. Теоретичний матеріал розкривається у процесі естетико-стильового аналізу багатьох визначних творів української літератури від давнини до сьогодення.
Посібник адресований передусім учителям і викладачам літератури, студентам, учням-старшокласникам, а також тим, хто захоплюється красним письменством, прагне стати вмілим, досвідченим читачем.
Ірина Славінська "33 герої укрліт"
Ірина Славінська. 33 герої укрліт. – Харків: Фоліо, 2011. – 412 с.
У цій книжці зібрано 33 розмови з письменниками, що змогли вийти за межі літератури. Відтак маємо 33 харизматичні літературні особистості. Безперечно в книжці не йдеться про повну добірку всіх знакових авторів. Причини різні. Переважно житейські.
Іван Дзюба "Є поети для епох"
Дзюба І. Є поети для епох : наук.-попул. вид. / Іван Дзюба. - К. : Либідь, 2011. - 208 с. : іл.
Ще не було епохи для поетів,
але були поети для епох!
Ліна Костенко
Ліна Костенко – це той «білий голос висоти», який і в цьому багатозвучному оркестрі поетичних голосів чутливий особливо – ось уже шостий десяток літ.
Докладної біографії поетеси ще не написано. Розповідати про себе не любить. «...Тільки Слово – пам'яті спасенність». І справді – життєпис Ліни Василівни у її Слові. А слово це – невід'ємна частина історії України, її культури, її персоналітету. Це слово відлунювало в серцях тисяч читачів. Його ждали. По ньому звіряли людську гідність. У ньому знаходили відгук своїх тривог і покріплення своїй вірі в Україну та своїм надіям на її краще майбутнє. І навіть коли воно мовчало – то було промовисте мовчання.
В анонсованій книжці зібралися дві унікальні творчі особистості, чиї імена уже давно промовляють самі про себе. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко суголосний бесіді з поетесою, в якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові.
Пилип Селігей "Як полонити читача з першого рядка"
Селігей П. Як полонити читача з першого рядка /Стиль і текст. — Вип. 4 — 2003. — С. 150–189.
У книзі розглянуто деякі змістові й формальні прийоми, які допомагають заволодіти увагою читача. Серед них – побудова композиції та сюжету, використання початкової зачіпки та драматичного конфлікту, врахування людських потреб і несвідомих регуляторів уваги. Для майбутніх журналістів.
Пилип Селігей та Станіслав Цалик "Таємниці письменницьких шухляд"
Пилип Селігей та Станіслав Цалик. Таємниці письменницьких шухляд: Детективна історія Української літератури/ 2-ге вид. К.: Наш час, 2011.– 352 с.– ( Сер. «Невідома Україна» ).
Ця книжка – про життя українських літературних класиків ХХ століття. А точніше, про маловідомі або взагалі незнані епізоди їхніх біографій. Те, про що ми розповімо, раніше знали хіба що родичі письменників або найближчі друзі. Тепер – завдяки книзі, яка нарешті побачила світ, – таку можливість дістав і наш читач.